Partyzantów 27,
32-650 Kęty

606-474-056
ospkp@o2.pl

Wydarzenia

Odsłony: 610

W niedzielę 24 czerwca świętowaliśmy 70 lat działalności OSP Kęty Podlesie Podczas obchodów jubileuszu naszej jednostce nadany został również nowy sztandar.

Od godz. 10:00 na placu za remizą przyjmowaliśmy delegacje zaproszonych na uroczystości jednostek oraz ich poczty sztandarowe. Wszystkich gości wraz z nami witała również Orkiestra Dęta OSP Witkowice
O godz. 11:00 w podlesiańskim kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa wzięliśmy udział w mszy, podczas której poświęcony został nasz nowy sztandar.

Po powrocie na plac, kolejną cześć uroczystości otworzył raport złożony przez naszego naczelnika członkowi Głównej Komisji rewizyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Jerzemu Obstarczykowi. Minutą ciszy uczciliśmy zmarłych strażaków – naszych druhów a następnie pożegnaliśmy, wysłużony już, sztandar. Nowy sztandar przekazali naszej jednostce przedstawiciele społeczności lokalnej – Lidia Danek (przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Kęty Podlesie i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Kętach Podlesiu) oraz Jarosław Jurzak (Wicestarosta Oświęcimski). Dh Jerzy Obstarczyk odczytał Akt Nadania Sztandaru i oficjalnie wręczył go naszej jednostce, na ręce prezesa.

Podczas uroczystości członkowie naszej OSP i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali medale  „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznaki „Strażak Wzorowy”, odznaczenia „Za wysługę lat” oraz „Odznaka MDP”.

Dh Jerzy Obstarczyk – w imieniu Zarządu Powiatowego ZOSP RP – pogratulował nam długoletniej działalności i odczytał zebranym listy gratulacyjne od prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP – Waldemara Pawlaka oraz prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP – Edwarda Siarki.
Gratulacje oraz życzenia dalszej solidnej służby, w imieniu swoim oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, złożył nam Zastępca Komendanta kpt. Marcin Głogowski.
Do życzeń i gratulacji przyłączył się również Oddział Gminny ZOSP RP w Kętach i jego przedstawiciele – prezes Mariusz Handzlik, prezes honorowy – Jan Christ oraz Komendant Gminny – Józef Szafran.
Także przedstawiciele władz samorządowych, Krzysztof Klęczar - Burmistrz Gminy Kęty oraz Jarosław Jurzak – Wicestarosta Oświęcimski, gratulowali nam jubileuszu i życzyli kolejnych lat owocnej działalności.

Poza pięknymi, pamiątkowymi listami, dyplomami i grawerami, w nasze ręce trafiły również maski do aparatów ochrony dróg oddechowych, przekazane przez burmistrza Klęczara oraz Komendanta Szafrana, oraz czek pieniężny od Starosty Oświęcimskiego Zbigniewa Starca. BARDZO DZIĘKUJEMY

Podczas jubileuszu mieliśmy przyjemność gościć:
Zastępców Burmistrza Gminy Kęty – Rafała Ficonia i Marcina Śliwę, radnych – mieszkańców Podlesia – Urszulę Włodarczyk i Łukasza Plewniaka, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 – Dorotę Żaczek, sekretarza Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach – Krzysztofa Szczypkę, proboszcza miejscowej parafii – ks. Wacława Pelczara oraz ks. Jerzego Ryłkę, przedstawicieli Policji, członków Grupy Operacyjnej „Kęty”, muzyków Orkiestry Dętej OSP Witkowice oraz przedstawicieli jednostek – OSP Bielany, OSP Bulowice, OSP Kęty, OSP Łęki, OSP Malec, OSP Nowa Wieś, OSP Witkowice, OSP Porąbka, OSP Wilamowice, OSP Poręba Wielka, OSP Hecznarowice, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Polanka Wielka, OSP Grojec, OSP Bujaków, OSP Jawiszowice, OSP Skidziń, OSP Czaniec, OSP Brzeszcze OSP Wiślica, OSP Czernichów Tresna.
DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI

PRZEOGROMNIE DZIĘKUJEMY I KŁANIAMY SIĘ WSZYSTKIM DRUHOM, PRZYJACIOŁOM I SYMPATYKOM NASZEJ JEDNOSTKI (w każdym wieku), którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia obchodów 70-lecia OSP Kęty Podlesie. Ciepło myślimy również o tych, dzięki którym nasza jednostka powstała, działała i mogła w takiej formie i kondycji tego pięknego jubileuszu doczekać – cześć ich pamięci.

Za finansowe oraz pozafinansowe wsparcie naszego jubileuszu oraz festynu serdecznie dziękujemy Zarządowi Dzielnicy Kęty Podlesie, Piekarni Tadeusz Brzuchański oraz Biuru Ochrony Skorpion.

Kategoria: